SANAT KÖŞESİ

    Kütüphanelerin bilgi kaynaklarını koruma, eğitim ve boş    zamanları değerlendirme işlevlerinin yanı sıra birer kültür merkezi olmayı amaçlayarak, toplumun sanatsal ve estetik beğenisini geliştiren yazılı ve görsel kültüre yönelik çabalarını da sergileyeceği dikkate alınarak Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce 100 Halk Kütüphanelerinde Sanat Köşeleri oluşturulmuştur.

    01. 10.2009 tarihi itibariyle kütüphanemizde sanat köşesi hazırlanmış olup tüm halkımız davetlidir.

bölümlerimiz

 

 


bölümlerimiz

 

 

                         ÇOCUK BÖLÜMÜ

16 yaşından küçük okuyucuların kullandıkları bölümdür.Bu bölümdeki kitaplar daha çok okumaya yeni başlayanlar için çok  resimli az  yazılı kitaplardır. Ayrıca danışma kaynakları da (ansiklopedi, sözlük vb.)  mevcuttur. Çocuk bölümünden yararlanan okuyucular üye  oldukları taktirde Türk ve dünya edebiyatının seçkin kitaplarını (Ömer Seyfettin, Kemalettin Tuğcu, Jules Verne vb. ) alarak evlerinde okuyabilirler .   

 

YETİŞKİNLER BÖLÜMÜ

      16 yaşından büyük okuyucular bu bölümü kullanır. Ansiklopedi , sözlük gibi danışma kaynakları ve  çeşitli konulardaki kitaplar yetişkinler bölümünde bulunmak- tadır.Kitaplar okuyucuların raflardan arama yapabilmeleri  ve  istedikleri  kitabı salonda okumak üzere alabil-  meleri için açık raf sistemi ile düzenlenmiştir.

      Türk ve Dünya edebiyatının seçkin eserleri (roman,öykü, şiir, deneme vb.) Ödünç verme bölümündedir. Kütüphaneye üye olan herkes bu bölümden istediği kitabı 15 gün süre ile ödünç alabilir.

 

 


BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ

    Salonumuzda 24 adet bilgisayar ve 2 yazıcı bulunmak- tadır.Okuyucular ücretsiz olarak bilgisayarlardan yararlanmaktadır.

    İnternet  erişimi  güvenlik programı sayesinde  güvenli    bir  şekilde  gerçekleştirilmektedir.  Kütüphanemiz  Milas otomasyon programı kullanıyor olup, mevcut olan kitaplar kayıt    edilmiştir.      www.ekutuphane.org    adlı  siteden kütüphanemizdeki  mevcut  kitaplar   takip edilebilir.Ön ayırtma yapılabilir.

SÜRELİ YAYINLAR BÖLÜMÜ

      Düzenli olarak dergiler takip edilir ve günlük gazeteler okunabilinir. 213 süreli yayın mevcuttur.

 

KONFERANS       SALONLARI

 140 ve 70 kişilik olmak üzere 2 adet konferans salonumuz bulunmaktadır.

 Konferans salonlarında güncel konularla ilgili toplantı, konferans ve panel düzenlenmektedir 

KADIN ESERLERİ BÖLÜMÜ

    Bu bölümde bayan okuyucular  günlük gazeteleri  okuyabilir, dergileri  inceleyebilir ve kadın eserlerinden yararlanabilirler sosyal  aktivite  olarak  satranç oynayabilirler.Bayan okuyucuların keyifli vakitler geçirebileceği bir bölümdür.